رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در دیدار با آیت الله عابدینی:

تلاش جهاد دانشگاهی برای احیای مزایای مغفول مانده صنعت در قزوین

جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۰ کد : ۴۷۰۵۳ ستادی اخبار برگزیده
تلاش جهاد دانشگاهی برای احیای مزایای مغفول مانده صنعت در قزوین

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین؛ فرشاد پیله‌چی امروز ۹ مرداد ۱۴۰۱ به مناسبت سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی در دیدار با آیت‌الله عابدینی، امام جمعه قزوین، درباره دستاوردهای یک سال اخیر این نهاد، اظهار کرد: متأسفانه شیوع کرونا چند سالی است که موجب محدودیت‌هایی شده است ولی ما تلاش کردیم تحت‌الشعاع این موضوع قرار نگیریم و به فعالیت‌های خود ادامه دهیم، بنابراین مجموعه جهاد دانشگاهی در یک سال اخیر در سه حوزه فرهنگی، پژوهشی و آموزشی در راستای تحقق توسعه خود حرکت کرده است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: موضوع امروز توجه به معضل مهم جوانی جمعیت است که گریبان‌گیر جامعه شده است؛ برخی مسئولین فقط موضوعاتی از قبیل آب و زیرساخت‌ها را اولویت می‌دانند اما همانطورکه می‌دانیم جوانی جمعیت و نرخ موالید رو به نزول است و اگر به این مورد توجه نشود تا چند سال آینده دیگر فردی وجود نخواهد داشت که آب برایش فراهم شود.


درخشش جهاد دانشگاهی قزوین در حوزه درمان ناباروری
وی ادامه داد: با این تفاسیر با وجود تمام سختی‌ها تلاش کردیم تا در حوزه جوانی جمعیت برای موضوع ناباروری خدمات شایانی ارائه کنیم.
این مسئول بیان کرد: از استان‌های همجوار نیز شاهد مراجعه کننده در حوزه ناباروری به مرکز جهاد دانشگاهی قزوین هستیم و امیدواریم که بتوانیم برای افزایش نرخ موالید قدم برداریم.
وی اشاره کرد: فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه درمان ناباروری در راستای ۲ هدف است یکی افزایش جمعیت و دیگری جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، زیرا یکی از آسیب‌های حوزه ناباروری طلاق است.
پیله‌چی گفت: در سفر ریاست جمهوری اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال به حوزه عمرانی جهاد دانشگاهی تخصیص پیدا کرد که امیدواریم این اعتبارات محقق شود تا مجتمع درمانی جهاد دانشگاهی تکمیل شود و بتوانیم خدمات شایسته‌ای را به متقاضیان ارائه کنیم.
وی گفت: با توجه به‌ اینکه شعار سال مربوط به حوزه اشتغال و دانش بنیان است در نظر داریم که زیست بومی برای نخبگان ایجاد کنیم تا جوانانمان در کشور خود خدمت کنند و از فرار مغزها جلوگیری شود.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین تأکید کرد: در تلاشیم برای بحث اشتغال نخبگان و سایر جوانان بسته‌هایی ارائه کنیم تا در کنار دستگاه‌های مختلف این حوزه وظیفه خود را در قبال اشتغالزایی به انجام برسانیم.
وی عنوان کرد: در یک سال اخیر در حوزه توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر مانند زنان سرپرست خانوار و کسب و کار خانگی فعال بودیم چراکه توسعه مشاغل خانگی موتور محرکه صنایع بزرگ است، الحمدالله ما در جهاد دانشگاهی موفق شدیم با وجود برخی بی‌مهری‌ها فضای اشتغال پایدار را برای متقاضیان ایجاد کنیم تا تعداد افرادی که وارد بازار کار می‌شوند گسترش یابد.
پیله‌چی تصریح کرد: استان قزوین دارای پتانسیل‌های بسیاری است و با توجه به‌ رسوب دانشی که در جهاد دانشگاهی وجود دارد در حوزه صنعت برای ۲ هدف اتصال بین دانش و صنعت و ارتباط بین صنعت و دانشگاه تمرکز کردیم تا بتوانیم مشکلات صنعتگران را حل کنیم.
وی افزود: در تلاش هستیم مزایای مغفول حوزه صنعت قزوین را احیا کنیم زیرا برای رونق اقتصادی باید موتور صنعت به حرکت درآورده شود.
زمینه تجاری‌سازی محصولات صنعتگران فراهم خواهد شد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین تأکید کرد: موضوع دیگر تجاری‌سازی محصولات صنعتی است چراکه یکی از آسیب‌های این حوزه آن است که صنعت‌گر نمی‌تواند محصولاتش را به فروش برساند و امیدواریم بتوانیم فضایی ایجاد کنیم تا ظرفیت اقتصادی در این زمینه هم فعال شود.
وی خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم با ایجاد نمایشگاه‌های مختلف فصایی را فراهیم کنیم که صنعتگر بتواند محصول خود را به نمایش بگذارد یا بازار داخلی و خارجی را برای این افراد هموار کنیم.
پیله‌چی در پایان بیان کرد: در روزهای اخیر طی مذاکراتی که صورت گرفت با دستور و حمایت استاندار قزوین مقرر شد که موضوعات و مسائل اساسی استان با جمع‌سپاری از طریق نخبگان و مردم به نتیجه برسد و جهاد دانشگاهی نیز در این میان نقش واسطه‌گری این موضوع مهم را برعهده خواهد داشت.


انتهای پیام/

کلید واژه ها: رئیس جهاد جهاد دانشگاهی جهاد دانشگاهی استان قزوین دانشگاهی آیت الله عابدینی عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین فرشاد پیله چی


نظر شما :