دکتر محمدبیگی، نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی:

جهاد دانشگاهی نمونه‌ واقعی جهاد در تبدیل دانش به اقتصاد است

جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۹ کد : ۴۶۴۵۰ ستادی اخبار برگزیده
جهاد دانشگاهی نمونه‌ واقعی جهاد در تبدیل دانش به اقتصاد است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین، به نقل از ایسنا قزوین؛ نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراکز جهاد دانشگاهی خودگردان هستند، گفت: جهاد دانشگاهی یکی از نمونه‌های واقعی جهاد در عرصه تبدیل دانش به اقتصاد است و با تکیه بر زیست بوم‌های علمی کشور و سرمایه‌گذاری‌هایی برای تبدیل علم به فناوری و جهش فناوری به اقتصاد فناوری نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی با توجه به اینکه شعار سال جاری «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» است از این نهاد به عنوان یک مرکز دارای قدرت برای حمایت از ساختارهای دانش بنیان و اشتغال نام برده می‌شود.

وی با بیان اینکه مراکز جهاد دانشگاهی خودگردان هستند، افزود: جهاد دانشگاهی یکی از نمونه‌های واقعی جهاد در عرصه تبدیل دانش به اقتصاد است و با تکیه بر زیست بوم‌های علمی کشور و سرمایه‌گذاری‌هایی برای تبدیل علم به فناوری و جهش فناوری به اقتصاد فناوری نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این مرکز را باید الگویی برای بسیاری از سازمان‌ها در کشور دانست زیرا ساختار فعال جهاد دانشگاهی می‌تواند یکی از ساختارهای موفق در گام دوم انقلاب باشد و جهش‌های مناسبی در این زمینه ایجاد کند.

وی ادامه داد: در ساختارهای کشور در گام دوم انقلاب نقش جهاد دانشگاهی باید پررنگ‌تر شود لذا در قوانینی همچون قوانین حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تکالیفی را برای جهاد دانشگاهی در عرصه‌ی درمان ناباروری قرار داده‌ایم.

محمدبیگی بیان کرد: با توجه به تکنیک‌های دانش‌بنیان و پیشرفت‌های تکنولوژیک در عرصه علمی بحث ناباروری، جهاد دانشگاهی در زمینه پیشگیری و درمان ناباروری، به کارگیری تکنیک‌های نو و دانش بنیان به عنوان یک ارگان پیشرو وارد عمل شده است.

وی عنوان کرد: همچنین جهاد دانشگاهی در موضوعات مختلف علمی، فرهنگی و قرآنی پیشرفت‌های ویژه‌ای دارد؛ خبرگزاری‌های وابسته به این ارگان نیز در حوزه رسانه فعالیت‌های بسیاری انجام می‎دهند که از فعالین این بخش نیز تشکر می‌کنیم.

دستگاه‌های اجرایی از مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی حمایت کنند

این مسئول گفت: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در عرصه افکار سنجی در کشور مؤثر بوده است و انتظار داریم حمایت از این ارگان در این حوزه از سوی دستگاه‌های اجرایی در استان قزوین بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی برای تربیت مدیران آینده انقلاب و کادرسازی علمی  و دانشی برای جمهوری اسلامی نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند و تاکنون توانسته است مدیران مؤثر تربیت کند و به جامعه تحویل دهد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: شخصاً همواره با جهاد دانشگاهی در تعامل هستم و تاکنون که به مدت سه سال است در مجلس شورای اسلامی حضور دارم ارتباطات مؤثری با این ارگان داشته‌ام و نشست‌های مشترکی در زمینه حضور در مرکز سرطان معتمد و درمان سرطان‌های زنان برگزار کرده‌ایم.

وی افزود: همچنین همواره از محل بودجه نمایندگان کمک‌هایی برای ساخت پروژه‌های مهم جهاد دانشگاهی اختصاص شده است و نقش حمایتی ما در قانون جوانی جمعیت برای مراکز جهاد دانشگاهی نشان از ارتباط مؤثر ماست.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی را یک نهاد فعال، هدفمند و گام دومی می‌دانیم تکیه بر این ارگان داده‌ایم تا نقش‌های جدیدی را به این مرکز بسپاریم.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه اشتغالزایی برای بانوان بخش‌هایی را به این ارگان سپرده‌ایم و در قزوین تفاهم‌نامه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شده است که پیگیر این موارد هستیم.

محمد بیگی یادآور شد: جهاددانشگاهی می‌تواند سر سلسله آموزش‌های جدید و ب‌روز باشد و استارت آپ‌های ویژه برگزار کند. در زمینه اجرای رویدادهای نو همکاری خوبی با جهادکشاورزی در استان و کشور داریم و امیدواریم مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی خدمات با کیفیت و قیمت کم ارائه کند.

وی ادامه داد: مراکز آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی قزوین با ارائه خدمات سلامت محور و آزمایشگاهی نقش خوبی را در زمینه خدمات‌رسانی خوب با قیمت ارزان ایفا کرده‌اند.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از طرف اینجانب در سال گذشته و سال جاری تاکنون ۲ میلیارد تومان برای بازسازی ساختارهای جهاد دانشگاهی در قزوین و تکمیل پروژه‌های این ارگان اختصاص داده شده است.

انتهای پیام

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاد مراکز جهاد جهاد دانشگاهی دانشگاهی مراکز جهاد دانشگاهی قزوین نماینده قزوین قزوین آبیک قزوین آبیک البرز قزوین آبیک البرز مجلس فاطمه محمدبیگی دکتر محمدبیگی


نظر شما :