رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین مطرح کرد:

علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین پیشتاز در ایجاد اشتغال پایدار/ ثبت‌ نام تا ۷ تیر ادامه دارد

۰۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۵ کد : ۴۵۲۲۳ مرکز آموزش علمی کاربردی اخبار برگزیده
علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین پیشتاز در ایجاد اشتغال پایدار/ ثبت‌ نام تا ۷ تیر ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین به نقل از ایسنا قزوین؛ رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین با اشاره به اینکه ثبت نام مقطع کارشناسی تا هفتم تیر ادامه دارد، گفت: زنجیره تحصیل تا اشتغال در جهاد دانشگاهی کامل می‌شود زیرا دانشجویان پس از اتمام دوران مهارت‌آموزی، می‌توانند با ایجاد تعاونی‌های کوچک، به سهولت وارد عرصه کسب و کار شده و به اشتغال‌ پایدار دست یابند.

سعید تاسا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه موضوع اشتغال در سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ قید شده و در آمایش استانی نیز ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از اولویت‌های ویژه مسئولین است، بنابراین باید به توسعه کسب و کارهای کوچک و خانگی برای دستیابی به این هدف توجه ویژه داشت.

وی گفت: راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک خانگی به راحتی دانشجویان جوان را به سمت ایجاد یک شغل پایدار سوق می‌دهد زیرا در مقایسه با مشاغل  بزرگ از لحاظ سرعت دستیابی و میزان سرمایه‌گذاری، سهل‌الوصول بوده و در اولویت قرار می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه در شکل‌گیری یک شغل پایدار، توانمندسازی نیروی‌انسانی مهمترین عامل است، خاطرنشان کرد: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین، برای دستیابی به این امر مهم، در حوزه‌های متنوع هنری، فرهنگی و غیر هنری به دنبال جذب دانشجو، تربیت، آموزش و ارتقای مهارت آنان است.

وی با اشاره به پیشتاز بودن جهاد دانشگاهی در زمینه‌سازی برای اشتغال پایدار، افزود: این مرکز  در طول سال تحصیلی با فعالیت‌هایی همچون راه‌اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت روبان، برگزاری دوره‌ها و ورکشاپ‌های آموزشی، اردوهای‌ آموزشی و سمینارها به خوبی توانسته در عرصه اشتغالزایی نقش‌آفرینی کند.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین گفت: دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل خود و کسب مهارت‌های لازم، وارد بازار کار می‌شوند تا بر حجم فارغ‌التحصیلان بیکار، که امروزه قریب به ۲ میلیون نفر از افراد جامعه‌ی ما را تشکیل می‌دهند افزوده نشود.

وی با بیان اینکه رشته‌های ارائه شده در جهاد دانشگاهی به ۲ بخش هنری و غیرهنری تقسیم می‌شوند، افزود: در بخش هنری رشته‌هایی همچون طراحی و دوخت لباس، گرافیک، عکاسی، کمک کارگردانی و تولید محتوای مجازی در این مرکز ارائه می‌شود.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: رشته‌های غیرهنری نیز در عناوین تربیت‌مربی پیش‌دبستانی، مدیریت فرهنگی، روابط عمومی، مهندسی فناوری‌اطلاعات، کارشناسی حرفه‌ای تولید محتوای‌مجازی و کاردانی حرفه‌ای بازرگانی خدمات مشاوره املاک تدریس می‌شود.

دوره تخصصی مشاورین املاک برای اولین بار در قزوین

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین تصریح کرد: برای نخستین‌بار در استان‌قزوین، افرادی که به طور تخصصی در حوزه مشاورین املاک فعالیت کرده‌اند می‌توانند، با سپری‌کردن دوره‌های آموزشی در زمینه فروش و بازاریابی املاک متخصص شده و در مسائل حقوقی و IT  توانمندی خود را به‌روزرسانی کنند.

وی افزود: در آینده قانونگذار به دنبال کاهش پرونده‌های قضایی و بهره‌گیری از کارشناسان در مبایعه‌نامه‌های املاک است که نظر حقوقی و امضای حقوقی داشته باشند و به خریداران و فروشندگان مشاوره تخصصی دهند.

این مسئول اظهار کرد: کسب این مهارت می‌تواند موجب تمایز و درخشش متخصصان مشاور املاک در بین همکاران خود شده و در کاهش پرونده‌های حقوقی شورای‌حل‌اختلاف و دادگاه‌ها نقش موثری داشته باشد.

محتوای دیجیتال، نیاز امروز فعالان‌ مجازی

تاسا گفت: امروزه فضای مجازی بخش عظیمی از جامعه را در بر می‌گیرد و تخصص و مهارت در این حوزه می‌تواند در تمام بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اثرگذار باشد. به همین سبب این رشته برای اولین بار در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رونمایی شده است.

وی گفت: این مجموعه به عنوان یک مرکز دانشگاهی به دنبال افزایش مهارت دانشجویان و فراگیران است تا به کسب اشتغال آن‌ها کمک کند و در کاهش نرخ بیکاری جامعه سهم ویژه‌ای داشته باشد.

رئیس مرکز علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین در پایان بیان کرد: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین از لحاظ دسترسی در بهترین نقطه شهر قزوین واقع شده است، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته‌های تخصصی با شماره تلفن ۳۳۶۶۴۰۴۸ و شماره همراه ۰۹۳۵۹۱۹۴۳۴۵ ارتباط برقرار کنند. لازم به ذکر است ثبت نام مقطع کارشناسی در این مرکز آغاز شده و تا هفتم تیر ماه ادامه دارد.

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها: مرکز رئیس مرکز مرکز علمی مرکز علمی کاربردی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی جهاد دانشگاهی کاربردی جهاد دانشگاهی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاهی قزوین تاسا سعید تاسا


نظر شما :