در افتتاحیه نمایشگاه تخصصی مشاغل خانگی مطرح شد

دکتر کشاورز ترک: برگزاری ۱۵ ورکشاپ رایگان در نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۲ کد : ۴۴۸۰۴ اخبار برگزیده مشاغل خانگی
دکتر کشاورز ترک: برگزاری ۱۵ ورکشاپ رایگان در نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین به نقل از ایسنا قزوین؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین که با حمایت‌های ویژه از غرفه‌داران برگزار شده و ۱۵ ورکشاپ آموزشی رایگان در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

عین‌الله کشاورز ترک در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی مشاغل خانگی در قزوین در راستای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با شعار «هر خانه یک محصول» اظهار کرد: این نمایشگاه با همکاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین و جهاد دانشگاهی استان در راستای حمایت از کالای ایرانی و با هدف معرفی توانمندی‌های فعالان این حوزه از تاریخ ۱۶ تا ۲۰ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در اغلب کشورهای دنیا توسعه مشاغل خانگی در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی به‌عنوان یک نیاز اساسی مطرح است، مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی فراموش شده، توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری دارد.

این مسئول عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی در هر استان و شهر می‌تواند اعضای خانواده‌ها را در ارتقای توانمندی‌ها ترغیب کرده تا از ظرفیت تک‌تک آن‌ها به منظور تأمین اقتصاد خانواده استفاده شود که این به معنای حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین که با حمایت‌های ویژه از غرفه‌داران برگزار شده، از ۱۳۷ غرفه در رشته‌های صنایع دستی، پوشاک، فرش و مواد غذایی و همچنین ۱۵ ورکشاپ آموزشی رایگان در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

کشاورز ترک تصریح کرد: این ورکشاپ‌ها شامل آموزش بسته‌بندی، آموزش اینستاگرام و عکاسی در راستای توسعه کسب و کارها هستند.

 

انتهای پیام/

text to speech icon

کلید واژه ها: نمایشگاه نمایشگاه مشاغل نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین خانگی قزوین استان قزوین مشاغل خانگی قزوین خانگی مشاغل خانگی مشاغل


نظر شما :