برگزاری نخستین رویداد مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) در قزوین

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۳ کد : ۲۸۸۴۶ ستادی معاونت پژوهشی اخبار برگزیده
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی قزوین اعلام کرد: نخستین رویداد مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) با عنوان «ارائه ایده‌ها» چهارشنبه ۲۰ اسفند برگزار خواهد شد که سازمان ورزش و جوانان استان قزوین تأمین مالی دوره نخست شتابدهی را بر عهده دارد.
برگزاری نخستین رویداد مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) در قزوین

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛امین خاکباز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در تلاش هستیم در مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) برنامه شتابدهی کسب و کارها را ایجاد کنیم؛ شتاب‌دهنده‌ها در بازه ۶ ماهه خدماتی را به استارت‌آپ‌های پذیرش شده ارائه خواهند داد و با این خدمات تلاش خواهند کرد تا شرایط را برای رشد سریع استارت‌آپ‌ها فراهم کنند.

وی ادامه داد: برای شتابدهی علاوه بر آموزش به تیم نیز مشاوره ارائه می‌شود برای همین منظور مشاورین زبده به این شرکت‌ها کمک خواهند کرد تا زودتر به موفقیت دست یابند و با اشتباه کمتر مسیر را سریع طی کنند.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی قزوین افزود: با برگزاری رویدادهای مختلف در تلاش هستیم تا شرکت‌ها ایده‌های خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کنند و با جذب سرمایه مسیر توسعه کسب و کار خود را پیش ببرند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از خدمات مهم شتاب‌دهنده‌ها این است که شبکه ارتباطی خود را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند، تصریح کرد: سعی خواهیم کرد در بازه زمانی ۶ ماهه، با برگزاری ۲۰ کارگاه آموزشی مختلف ۸۰ ساعت آموزش ارائه دهیم؛ علاوه بر آن نیز ۲۰ رویداد مختلف برگزار خواهیم کرد تا در دیدار با کارآفرینان، کارگاه‌های انتقال تجربیات را داشته باشیم.

خاکباز ضمن بیان اینکه دوره‌های منسجم شتابدهی محدودی در قزوین برگزار شده است، عنوان کرد: امیدواریم در دوره‌های بعدی شتابدهی بتوانیم مبتنی بر نیاز صنعت و مسئله‌محور حرکت کنیم که اگر این دوره‌ها منسجم برگزار شود شاهد اتفاقات خوبی در استان خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه طی تعامل بین جهاد دانشگاهی و وزرات ورزش و جوانان، سازمان ورزش و جوانان استان قزوین تأمین مالی دوره نخست شتابدهی را بر عهده دارد، اظهار کرد: طرح شتابدهی یک طرح ملی است که در ۱۳ استان از جمله قزوین در حال برگزاری است؛ امکانات و زیرساخت‌های جهاددانشگاهی را در اختیار این شرکت‌ها قرار خواهیم داد و این فرصت خوبی است تا کسب و کارها و شرکت‌های نوپا از آن استفاده کنند.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی قزوین در پایان با اعلام اینکه رویداد نخست با عنوان «ارائه ایده‌ها» چهارشنبه ۲۰ اسفند برگزار خواهد شد، متذکر شد: صاحبان ایده‌ها ارائه اولیه خواهند داشت و سایر نفرات و داوران به آنان رأی خواهند داد و هفته آینده جلسه دفاع و پذیرش طرح‌ها را در «منش» برگزار خواهیم کرد.

کلید واژه ها: شتابدهی قزوین برگزار ارائه دوره جهاددانشگاهی


نظر شما :