نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان قزوین در پایان راه

مسابقه پایانی مرحله استانی نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان قزوین برگزار و تیم برگزیده نهایی مشخص شد.
نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان قزوین در پایان راه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛مسابقه پایانی مرحله استانی نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان قزوین در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

فرشاد پیله‌چی، رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در این مراسم گفت: آزاداندیشی سال‌هاست که دغدغه حاکمیت و به ویژه شخص رهبر انقلاب اسلامی است؛ ایشان آرا و نظرات متعددی درباره این موضوع از دهه هفتاد تاکنون مطرح کرده‌اند. در دهه هشتاد ترویج آزاداندیشی از منظر ایشان از وظایف حاکمیت تلقی شده است.

وی افزود: البته آزاداندیشی هم باید چارچوب داشته باشد و آزاداندیشی ابداً به معنای ولنگاری به‌نحوی‌که منجر به ضربه زدن دشمن بشود نیست. این معنا  نیز در بیانات معظم‌له در سال ۱۳۹۵ طرح بحث شده است.

این مسئول بیان کرد: البته در سال‌های بعد به جهت اینکه این امر در دانشگاه به نحو مطلوبی صورت نگرفت از سوی ایشان مجدداً مورد تأکید و بعضاً مورد انتقاد قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: امسال هم به لطف خداوند از تمام  دانشگاه‌های اصلی استان شامل دانشگاه امام، آزاد قزوین، فرهنگیان، علوم پزشکی، بویین‌زهرا و علمی کاربردی دانشجویان در گروه‌های چهار نفره در مسابقات مناظره دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین شرکت کردند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار کرد: در انتخاب داوران نیز تلاش شد از تمام دانشگاه‌های استان به ویژه دانشگاه‌هایی که دارای رشته‌های علوم انسانی هستند انتخاب صورت بگیرد و از این جهت ما از دانشگاه‌های امام، آزاد اسلامی، بویین‌زهرا و علوم پزشکی اساتیدی برای داوری داشتیم.

پیله‌چی در پایان تأکید کرد: بدانید و بدانیم که آزاداندیشی هم برای رشد فردی و هم برای رشد جمعی ما ضرورت دارد و از نان شب واجب‌تر است. دانشجو اگر در سطح دانشگاه آداب گفتگو را نیاموزد کف خیابان و به نادرست صدایش را بلند می‌کند و کارهای دیگری که نباید؛ امیدواریم همه نیک و آزاد بیندیشیم.

در مرحله نهایی مسابقات مناظره دانشجویان تیم «مدافعان فرهنگ» از دانشگاه فرهنگیان قزوین با حضور ابوالفضل سلیمانی، محمد نوری الموتی، آرمان ساریچلو، محمد رمضانی نیارکی با تیم «منادیان سلامت» از دانشگاه علوم پزشکی با حضور علی صباغی، پورنگ تجدد، محمد خسروی فرد و حمیدرضا اقبالی به رقابت پرداختند و در نهایت «مدافعان فرهنگ» برگزیده اول این مسابقات شد ضمن اینکه هر دو تیم به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

تیم‌ «کلام راسخ» با اعضای زهرا صادقی، الهه حاجی نصیری، فاطمه عسکری و مریم عرفانی‌پور از دانشگاه علوم پزشکی و تیم «مصاف» از دانشگاه فرهنگیان با حضور علیرضا نوری، محمد مصطفائی، امیر کشاورز نجفی، مهدی کشاورز امامی به عنوان سوم مشترک دست یافتند.

کلید واژه ها: دانشگاه استان دانشگاهی استان جهاد دانشگاهی استان استان قزوین قزوین دانشگاهی استان قزوین جهاد دانشگاهی استان قزوین دانشجویان مناظره دانشجویان


نظر شما :