بازدید تیم اجرایی جهاددانشگاهی قزوین از کارگاه خیاطی یک پیشران

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۵ کد : ۲۷۳۹۴ ستادی معاونت آموزشی مشاغل خانگی
در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تیم اجرایی جهاد دانشگاهی قزوین از یک کارگاه خیاطی بازدید کرد.
بازدید تیم اجرایی جهاددانشگاهی قزوین از کارگاه خیاطی یک پیشران

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛محسن صفدری کارشناس اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین، اظهار کرد: در راستای شناسایی پیشران‌های توانمند استان، بازدید از کارگاه «مینا طاهرخانی» یکی از پیشرانان حوزه پوشاک در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این پیشران 5 سال سابقه فروش در تهران دارد که آن را رها کرده و به زادگاه پدری خود بازگشته است و در حوزه خیاطی که از علاقه‌مندی وی بوده مشغول به کار می‌شود که جای تحسین دارد.

کارشناس اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین خاطرنشان کرد: این پیشران از سال 92 به‌صورت حرفه‌ای وارد این عرصه شده است و در حال حاضر حدود 40 نفر با این بانو همکاری دارند. افراد تحت پوشش این پیشران به‌صورت پاره وقت با وی همکاری دارند و ماهانه به طور میانگین یک میلیون تومان درآمد دارند. 

وی عنوان کرد: این کارآفرین با 30 تولیدکننده و کارخانه پوشاک در ارتباط است و مواداولیه را از آنان دریافت کرده و پس از دوخت به تولیدکننده بازمی‌گرداند. این پیشران در فروش مجازی و مستقیم دچار ضعف است که با آموزش از این مشکلات کاسته خواهد شد.

صفدری مطرح کرد: این پیشران در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای همکاری با جهاددانشگاهی تمایل دارد اما معتقد است کارآفرینان باید در فضای کسب و کار به‌صورت آمادمیک آموزش ببینند تا شاهد خروجی مضاعف در این حوزه باشیم.

کلید واژه ها: پیشران طرح طرح ملی طرح ملی توسعه طرح ملی توسعه مشاغل همکاری کار خانگی مشاغل خانگی توسعه مشاغل خانگی


نظر شما :