بازدید تیم اجرایی جهاددانشگاهی قزوین از طرح‌های یکی از پیشرانان استان قزوین

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۳ کد : ۲۷۳۹۲ ستادی معاونت آموزشی مشاغل خانگی
در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تیم اجرایی جهاددانشگاهی قزوین از چند طرح اجرا شده توسط یکی از پیشرانان استان قزوین در اسفرورین بازدید کرد.
بازدید تیم اجرایی جهاددانشگاهی قزوین از طرح‌های یکی از پیشرانان استان قزوین

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛محسن صفدری کارشناس اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین، اظهار کرد: در راستای شناسایی پیشران‌های توانمند استان، بازدید از طرح‌های ایجاد شده توسط « مرتضی ابراهیمی » از پیشرانان موفق استان، در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: فعالیت این پیشران به‌گونه‌ای بوده است که در 6 ماهه نخست  به عنوان نفر اول در حوزه اشتغال‌زایی این شهر معرفی شده است.

کارشناس اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین بیان کرد: این پیشران یک شخصیت جهادی، دغدغه‌مند، با پشتکار، مردمی و با ذهن اقتصادی داشت، وی تعامل زیادی با حوزه‌های مختلف، مسئولین، نهادهای شهرستان تاکستان و اسفرورین و حتی خیرین دارد و از وی می‌توان به‌عنوان یک کالیزگر و راهبر ایجاد کسب و کار یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جریان این حضور از چند طرح که با پیگری وی راه‌اندازی شده بود بازدید کردیم؛ طرح اول یک واحد دامداری بود که با 15 رأس دام از محل کمک‌های مردمی برای اشتغال 2 فرد بی‌بضاعت راه‌اندازی شده بود و پس از 2 سال بالغ بر 45 رأس دام داشت.

صفدری اضافه کرد: طرح دوم کارگاه خیاطی بود که توسط خیریه حضرت زینب (س) راه‌اندازی و 6 فرد بدسرپرست در آن مشغول به کار شده بودند و دریافتی افراد پاره وقت به طور میانگین یک میلیون تومان در ماه بود. کارگاهی دیگری هم راه‌اندازی شده بود که با شهر فاصله داشت.

کارشناس اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین در پایان متذکر شد: این پیشران در حوزه مشاوره دام و کشاورزی تجربه مناسبی داشته داشته و در ادامه طرح از تجربه ایشان بهره‌مند خواهیم شد.

کلید واژه ها: طرح اجرایی طرح کارشناس اجرایی طرح طرح ملی طرح ملی توسعه طرح ملی توسعه مشاغل اندازی پیشران قزوین خانگی قزوین


نظر شما :