استاندار قزوین:

کلینیک درمان صنعت توسط جهاد دانشگاهی ایجاد شود

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۰ کد : ۹۹۵۵ ستادی اخبار برگزیده
استاندار قزوین گفت: با توجه به توانمندی جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش و صنعت پیشنهاد می‌شود کلینیک درمان صنعت توسط این نهاد تأسیس شود.
کلینیک درمان صنعت توسط جهاد دانشگاهی ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛عبدالمحمد زاهدی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی، تصریح کرد: فعالیت‌های انجام شده توسط جهاد دانشگاهی همواره با امید همراه است، فعالیت‌های فناورانه در استان قزوین خوب است و نیروی انسانی توانمندی در این حوزه وجود دارد.
وی افزود: با استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی می‌توان کارهای متعدد و متنوعی را در استان آغاز کرد، در حال حاضر ارتباط خوبی بین صنعت و جهاد دانشگاهی ایجاد شده است.
استاندار قزوین اظهار کرد: با توجه به توانمندی جهاد دانشگاهی قزوین در حوزه پژوهش و صنعت پیشنهاد می‌شود کلینیک درمان صنعت توسط این نهاد تأسیس شود.
وی افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه درمان نیز به‌خوبی وارد شده است، در درمان سرطان می‌توان از توان علمی جهاد دانشگاهی استفاده کرد.
زاهدی خاطرنشان کرد: در استان قزوین نیاز است در حوزه سرطان سینه تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شود، مشارکت جهاد دانشگاهی در درمان و شناسایی این بیماری می‌تواند به استان ما برای کاهش بیماری کمک کند.
وی افزود: تلاش می‌کنیم ارتباط جهاد دانشگاهی با صنعت و کشاورزی بیشتر شود؛ به دلیل خشک‌سالی طرح‌های جهاد در الگوهای کشت و آبیاری می‌تواند کمک کند، در حال حاضر در اصلاح دام و نوع بذر مشکل داریم.
استاندار قزوین بیان کرد: کشور ما خشک است و نیاز است که به سمت کشاورزی با شیوه نوین حرکت کنیم چراکه نوع کشاورزی سنتی مقرون‌به‌صرفه نیست.
وی تأکید کرد: آفت مگس زیتون امسال برای ما مشکل‌ساز شده و باغاتی که مدرن هستند مشکل ندارند و باید روی کشاورزی مدرن و علمی کار کرد
زاهدی با اشاره به اشتغال خانگی خاطرنشان کرد: تولیدات خانگی ما در گذشته شامل گیوه گلیم، کفش بود، آن زمان تشکیلات بازار وجود داشت و تولیدکنندگان شکل بازاریاب نداشتند.
 وی تأکید کرد: امروز نیز باید این حلقه را مشخص کنیم؛ به‌طوری‌که تولیدکننده فقط تولیدکننده باشد و برای قبل و بعد آن تشکیلات جدید داشته باشیم بسیاری از تولیدات می‌تواند به دور از کارخانه و کارگاه در خانه صورت بگیرد.
استاندار قزوین عنوان کرد: در کشور چین قیمت تمام شده پایین است چون کالاها و مواد اولیه را می‌دهند و مونتاژ در خانه‌ها رخ می‌دهد ما نیز باید در این حوزه به‌صورت جدی وارد شویم.


نظر شما :