توسط دکتر بیجندی ارائه شد:

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

۱۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۳ کد : ۹۱۹۲ ستادی معاونت آموزشی اخبار برگزیده
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی قزوین مورد بررسی قرار گرفت.
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ در جلسه که صبح امروز 11 تیرماه در دفتر رئیس جهاددانشگاهی قزوین با حضور دکتر بیجندی رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان(ستفا) ، مهندس پیله چی ، معاون مدیرکل اموربانوان استانداری و نماینده اداره کل تعاون، کار و اموراجتماعی برگزار شد، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توسط دکتر بیجندی ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر بیجندی با اشاره به معاونت تجاری سازی در جهاددانشگاهی گفت: این بخش از سال 77 تاسیس و در حال حاضر با عنوان ستفا در سه حوزه فعالیت می کند که یکی از انها توانمندسازی است.
وی افزود : طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در 10 جلسه مورد نقد و بررسی قرارگرفت و به پیشنهاد وزارت کار در دبیرخانه حمایت از مشاغل خانگی به تصویب رسید.
بیجندی ادامه داد: قرار بر این بود که این طرح در 9 استان وبرای 20 هزار نفر پیاده سازی شود و به همین منظور در این 9 استان قراخوان عمومی داده شد. فرصت ها و آسیب های طرح قبلی در این استان ها مورد بررسی قرارگرفت و همچنین امکان ایجاد شبکه شاغلین هم در استان ها بررسی شد.
رئیس ستفا گفت : در تمامی این 9 استان جلسه به طور منظم تشکیل و گروه های علمی هم در استان و هم در مرکز شکل گرفت . که پس از فراخوان عمومی 42 هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند و بعد از بررسی ها و راستی آزمایی های مختلف 32 هزار نفر از این تعداد در دسته بندی ها ماهر،نیمه ماهر و مبتدی تقسیم شدند و به بازار کار متصل شدند.
بجیندی در مورد طرح توسعه مشاغل خانگی افزود: اما در این طرح افراد از کانال ها و منابع مختلف  و پس از راستی آزمایی ها و دسته بندی افراد ، وارد مرحله آموزش و مشاوره خواهند شد. که پس از طی این مراحل فرد مطمئن خواهد شد که بازار کار متصل خواهد شد.
وی ادامه داد : در این طرح  برندهای ملی و محلی همکاری خوبی داشته اند و حمایت های لازم را جهت ورود به بازار کار این افراد ا فراهم کرده اند.
در ادامه این جلسه دکتر بیجندی به معرفی سامانه طرح به ادرس www.innb.ir پرداخت و نمونه هایی از حامیان و برندهایی که در این طرح همکاری می کنند را معرفی کرد.
در پایان جلسه نمایندگان اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان  و دفتر امور بانوان استانداری سوالاتی را پیرامون طرح بیان کردند که با جواب دکتر بیجندی همراه بود.
 


نظر شما :