توسط انتشارات جهاددانشگاهی قزوین منتشر شد

کتاب «سنتز هتروسیکل‌ها با استفاده از واکنش‌های چندجزئی کتن‌‌ها»

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۲:۳۴ کد : ۶۴۴۰ ستادی معاونت فرهنگی انتشارات اخبار برگزیده
کتاب «سنتز هتروسیکل‌ها با استفاده از واکنش‌های چندجزئی کتن‌‌ها»، نوشته دکتر محمد بیات عضو هیأت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و منیره رضایی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.
کتاب «سنتز هتروسیکل‌ها با استفاده از واکنش‌های چندجزئی کتن‌‌ها»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛ علی دل زنده مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر افزود:ترکیبات هتروسیکل به‌طور وسیعی در طبیعت پراکنده شده‌اند و در دنیای امروز نقش مهم و غیرقابل‌انکاری دارند. این دسته از ترکیبات کاربرد گسترده‌ای در تولید فرآوردههای دارویی، صنایع کشاورزی و دامپزشکی دارند و بسیاری از آنها دارای اهمیت اساسی در سیستم زنده میباشند و هر روز یکی از ترکیبات هتروسیکل به‌عنوان یک جزء کلیدی در فرآیندهای زیستی شناخته میشود.
وی ادامه داد:کتن آمینالهای هتروسیکل (HKAs)، واحدهای ساختاری مهمی در گستره وسیعی از هتروسیکلهای نیتروژن‌دار هستند. یکی از روشهای متداول برای ایجاد کتن آمینالهای حلقوی، واکنش ترکیبات کتن دی تیو استال با انواع دی آمینها است. این ترکیب بهعنوان یک حد واسط کاربردی به‌وسیله واکنش با پذیرندههای مایکل منجر به سنتز چند گروه مهم و باارزش از هتروسیکلهای نیتروژن‌دار میشود. در این کتاب روش‌های جدید و کارآمد استفاده از کتن آمینال‌های حلقوی برای سنتز برخی از مهم‌ترین هتروسیکل‌های نیتروژن‌دار تک و یا چند حلقه‌ای گزارش شده است. با استفاده از این روشها میتوان به ایدههای جدید برای پژوهشهای بیشتر در این زمینه دست یافت.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین،کتاب «سنتز هتروسیکل‌ها با استفاده از واکنش‌های چندجزئی کتن‌‌ها» با شمارگان هزار نسخه در 120 صفحه و قطع رقعی به بهای 18000 تومان از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.


نظر شما :