بازدید نمایندگان استانداری و جهاددانشگاهی قزوین از کارگاه پیشران قالی‌بافی در محمدیه

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۰ کد : ۲۷۶۱۵ ستادی معاونت آموزشی مشاغل خانگی
در راستای اجرای طرح ملی «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» نماینده جهاددانشگاهی به همراه نماینده دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین از یک کارگاه قالی‌بافی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛هاجر شیرمحمدی کارشناس اجرایی طرح ملی «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ملی «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» نمایندگان جهاددانشگاهی و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین از کارگاه قالی‌بافی «مونا مرادی» یکی از پیشرانان حوزه قالی بافی بازدید کردند.

وی ادامه داد: این بانوی کارآفرین فعالیت خود را از سال 91 در این عرصه آغاز کرده و فرش و تابلوفرش تولید می‌کند و حدود ۱۴ زن سرپرست خانوار در قالب طرح ملی «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» در کارگاه وی مشغول به کار هستند.

کارشناس اجرایی طرح ملی «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» تصریح کرد: «مرادی» مجوز فعالیت خود را از میراث فرهنگی دریافت کرده و به علاقه‌مندان نیز آموزش می‌دهد، این کارآفرین تمایل به گسترش و افزایش تعداد بیشتر نیرو را دارد.

وی با بیان اینکه «مرادی» با حذف واسطه و صادرات فرش می‌تواند کسب و کار خود را رونق بخشد،عنوان کرد: این بانوی کارآفرین در تهیه مواد اولیه مشکل ندارد ولی در فروش با مشکل مواجه می‌شود چون نمی‌تواند محصول خود را به قیمت واقعی به فروش برساند. 


نظر شما :