پرچم مقاومت حاج قاسم تا ظهور موعود همچنان در اوج می‌ماند

۱۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۰ کد : ۲۶۵۵۷ ستادی اخبار برگزیده
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: داغ شهادت حاج قاسم هر روز بیشتر از گذشته بر دل‌های مردم احساس می‌شود؛ ‌مردمی که با بصیرت سره را از ناسره تشخیص می‌دهند و حضورشان در تشییع سردار سلیمانی نشان داد که پرچم مقاومت حاج قاسم و هم‌رزمانش در حمایت از مظلومان و مبارزه با استکبار جهانی تا ظهور امام عصر (عج) همچنان در اوج خواهد ماند.
پرچم مقاومت حاج قاسم تا ظهور موعود همچنان در اوج می‌ماند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛فرشاد پیله‌چی  درخصوص گفتمان و مکتب سردار سلیمانی اظهار کرد: حاج قاسم نماد مقاومت در جهان است؛ گفتمان این سردار شهید اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناخت؛ او معتقد بود همه ما در یک خانواده هستیم و باید در کنار یکدیگر درخت انقلاب را تا رسیدن به انقلاب مهدی موعود (عج) آبیاری کنیم.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی تربیت شده مکتب امام خمینی (ره) و دفاع مقدس بود. تلاش مضاعف برای خدمت به مردم، ساده زیستی،‌ اخلاص در رفتار و عمل، تقوا و تبعیت محض از ولایت فقیه در مکتب شهید سلیمانی موج می‌زد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بیان کرد: این سردار سرافراز در مسیر اعتقادات و برای دفاع از وطن با خدای خود معامله کرد و این اخلاص در عمل موجب شد تا دوست و دشمن پس از شهادتش، نام او را بر زبان بیاورند.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی نمونه بارز آیه شریفه «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود؛‌ نمونه‌های رفتار این شهید با استکبار جهانی و عمال آن‌ها در منطقه و از سویی دیگر دلجویی و فروتنی سردار درمقابل خانواده‌ها و فرزندان شهدا خود شاهد این مطلب است.

این مسئول گفت: سردار سلیمانی هم در زمان حیات پربرکتش و هم در زمان شهادتش در قدرت گرفتن جریان مقاومت در سراسر جهان نقش بسزایی داشت؛ حاج قاسم در مقابل جریانی که اسلام، انقلاب و محور مقاومت را هدف قرار داده بود، ایستاد و به برکت خون این شهید و همرزمانش، امروز پیشرفت‌های ایران اسلامی نه تنها در منطقه، بلکه در سطح بین‌المللی مثال زدنی است.

وی خاطرنشان کرد: مستکبران می‌خواستند اصول اساسی اسلام را از بین برده و مردم جهان را با اسلامی غیرواقعی و غیرعقلانی مواجه کنند، اما سردار در مقابل همه آن‌ها ایستاد و سینه سپر کرد و در نهایت شهادت حاج قاسم و ابومهدی در کنارهم برای استکبار جهانی این پیام را داشت که امت اسلام متحد بوده و تحت لوای رهبر عظیم‌الشان انقلاب راه شهدا را ادامه خواهند داد و در به ثمر نشاندن تلاش‌ها و جانفشانی‌های این شهدای بزرگوار، مصمم‌تر خواهند بود.

پیله‌چی در ادامه یادآور شد: در راستای لزوم شناختن مکتب و ادامه راه سردار سلیمانی‌ واجب است که ویژگی‌های این شهید برای آحاد مختلف جامعه بازگو شود تا از یک سو مسئولان در رفتار خود از این شهید الگو بگیرند و از سوی دیگر مردم هر روز بیشتر از گذشته قهرمانشان را بشناسند تا با ادامه دادن مکتب او، سلیمانی‌های جدیدی پرورش بیابند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در پایان بیان کرد: یک سال از شهادت جانسوز حاج قاسم سلیمانی و یار دیرینش ابومهدی المهندس گذشته است؛‌ اما داغ این شهدا هر روز بیشتر از گذشته بر دل‌های مردم احساس می‌شود؛ ‌مردمی که با بصیرت سره را از ناسره تشخیص می‌دهند و حضورشان در تشییع این شهدا در اقصی نقاط ایران نشان داد که پرچم مقاومت حاج قاسم و هم‌رزمانش در حمایت از مظلومان و مبارزه با استکبار جهانی تا ظهور امام عصر (عج) همچنان در اوج خواهد ماند.

کلید واژه ها: سردار سردار سلیمانی سلیمانی شهید ادامه قاسم حاج قاسم حاج


نظر شما :