معاون اقتصادی استادار قزوین:

اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، باعث ایجاد فرهنگ اشتغال در خانواده می‌گردد

۱۴ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۲ کد : ۲۳۴۷۶ ستادی معاونت آموزشی اخبار برگزیده
اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، باعث ایجاد فرهنگ اشتغال در خانواده می‌گردد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین، معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، باعث ایجاد فرهنگ اشتغال در خانواده می‌گردد و فرهنگ‌سازی زمینه‌ساز مهم‌ترین تحولات اجتماعی در ساختار اشتغال جامعه خواهد شد. از این‌رو این طرح می‌تواند علاوه بر توفیقات در زمینه اشتغال پایدار، موجب بهبود فرهنگ کار در استان گردد.

عیسی قبادی در جلسه‌ای با رئیس و معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان قزوین تصریح کرد: جهاددانشگاهی در زمینه‌های مختلفی ورود کرده که موجبات توفیقاتی برای کشور بوده است. لذا امیدواریم اجرای موفق این طرح، ثمرات مناسبی برای حال و آینده مردم استان به جای بگذارد.

وی اظهار داشت: ما با تمام وجود شرایط سختی را که مردم با صبر و فداکاری تحمل می‌کنند؛ درک می‌کنیم و از همراهی مردم سپاسگزاریم. اما به نظر می‌رسد راه‌حل، کمک به بهبود فرهنگ کار و ایجاد اشتغال به خصوص با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای است که ضامن کشور، از آسیب‌های اقتصادی خواهد بود.

«حمایت سازمان‌ها و دستگاه‌های استان موجب موفقیتی بزرگ در اشتغال خانگی خواهد شد.»

فرشاد پیله‌چی، رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین در این دیدار اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تحت نظارت و مدیریت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای در حال اجرا بوده و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر استان به عنوان ناظر استانی طرح است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی استان قزوین وظیفه دارد سه مرحله «شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی»، «توانمندسازی متقاضیان» و «اتصال به بازار» با هدف ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای 1500 نفر در استان را به سرانجام رساند. هم‌چنین ثبت‌نام در سامانه www.inhb.ir از حدود یک ماه پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: حمایت سازمان‌ها و دستگاه‌های استان موجب موفقیتی بزرگ در اشتغال خانگی استان خواهد شد و کارگروه اقتصادی استان می‌تواند کمک شایانی در اجرای این طرح ملی داشته باشد.

معاون اقتصادی استاندار در پایان ضمن حمایت از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان، بیان کرد: این طرح در جلسه کارگروه اقتصادی استان مطرح گردد و ان‌شاءالله نتایج خوبی برای مردم استان قزوین خواهد داشت.


نظر شما :