ششمین آزمون مکاتبات دهیاران قزوین برگزار شد

۰۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۰ کد : ۱۱۷۸۸ ستادی معاونت آموزشی اخبار برگزیده
ششمین آزمون مکاتبات دهیاران با حضور ۴۰۰ دهیار با همکاری جهاددانشگاهی در قزوین برگزار شد.
ششمین آزمون مکاتبات دهیاران قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین؛اکرم نجفی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین، تصریح کرد: با توجه به مصوبه جدید دولت در خصوص ارتقا و امنیت شغلی دهیاران، از امسال تمام دوره‌های آموزشی که برای دهیاران برگزار در شناسنامه دهیاران ثبت می‌شود و تأثیر مثبت در ارتقا و امنیت شغلی دهیاران خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به تعداد بالا دهیاران امکان آموزش حضوری وجود ندارد و علاوه بر آن آموزش حضوری نیاز به‌وقت و هزینه دارد، بنابراین دهیاران به‌صورت غیرحضوری توسط منابع آموزشی تحت یادگیری قرار می‌گیرند، اغلب آموزش‌ها به‌صورت غیرحضوری است یعنی منابع آزمون را در اختیار دهیاران قرار می‌دهیم اما آزمون‌ها به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اظهار کرد: استان قزوین اولین استانی است که ششمین دوره آزمون مکاتبه دهیاران را برگزار کرده است، این آزمون شامل هفت سرفصل قوانین و مقررات دهیاری‌ها، قوانین و قرارت مالی دهیاری‌ها، ضوابط و مقررات فنی و عمرانی، مدیریت بحران، اصول و مبانی بهداشت روستایی، گردشگری روستایی و اقتصاد روستایی است.

وی تأکید کرد: با توجه به تفاهم‌نامه کمیته اجرایی و آموزش، جهاد دانشگاهی واحد قزوین پشتیبان آزمون است و ما در فراهم آوردن زمینه آزمون، چاپ سؤالات و تصحیح پاسخ‌نامه‌ها کمک می‌کند.

نجفی بیان کرد: این آزمون در ارتقا و امنیت شغلی دهیاران تأثیر مثبت خواهد داشت، برای مثال اگر دهیاری بخواهد در واحدی استخدام شود یکی از شاخص‌های تأثیرگذار آن در استخدام نمراتی است که در این آزمون‌ها کسب می‌کند همچنین نفرات برتر این آزمون به سومین المپیاد علمی کشور اعزام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان قزوین ۶۳۰ دهیاری داریم که یک تعدادی تجمیع شده هستند یعنی یک نفر ممکن است دهیار سه روستا باشد بر این اساس ۵۵۰ نفر دهیار در قزوین فعالیت دارند که امروز بیش از ۴۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند.


نظر شما :