دیدار رئیس جهاددانشگاهی قزوین با مدیرکل کانون پرورش فکری

۰۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۳ کد : ۱۱۵۶۸ ستادی معاونت فرهنگی اخبار برگزیده
رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین در راستای هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین دیدار کرد.
دیدار رئیس جهاددانشگاهی قزوین با مدیرکل کانون پرورش فکری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین ظهر امروز در دیدار با مژده اروجی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، اظهار کرد: گستره فعالیت‌های جهاددانشگاهی زیاد و متنوع است و بر اساس قاعده هم‌افزایی برای خدمت به مردم استان تلاش می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای تأسیس جهاددانشگاهی رسالت فرهنگی بر دوش این نهاد قرار داشته است، افزود: طی 40 سال گذشته این نهاد انقلابی علاوه بر رسالت فرهنگی رسالت‌هایی ازجمله آموزش و پژوهش نیز را دنبال می‌کند؛ در همین راستا 25 پژوهشکده در سراسر کشور فعال هستند و در بخش آموزش نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین بیان کرد: در جهاددانشگاهی استان قزوین معاونت‌های مختلفی نظیر فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وجود دارد که معاونت فرهنگی شامل چهار زیرمجموعه انتشارات دانشگاهی، مرکز افکار سنجی، سازمان دانشجویان و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا است.
وی بابیان اینکه در معاونت آموزشی نیز زیرمجموعه‌های مختلفی مانند آموزش کوتاه‌مدت و مرکز علمی کاربردی مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: طی سال گذشته بالغ‌بر 18 هزار نفر از خدمات مرکز آموزش کوتاه‌مدت استفاده کرده و در تلاش هستیم که در حوزه مهارتی کودک و نوجوان ورود پیدا کنیم؛ در مرکز علمی کاربردی نیز سعی شده تا رشته‌های کاربردی مانند طراحی دوخت داشته باشیم.
پیله‌چی در تشریح معاونت پژوهشی عنوان کرد: سیاست جهاد دانشگاهی بر این است که برنامه‌ها پیوست عملی داشته باشد و در هر استان با توجه شرایط موجود فعالیت‌های مختلفی انجام شود؛ در استان قزوین نیز در بخش «درمان» و «هنر و معماری» ورود کرده‌ایم و در درمان ناباروری، شیمی‌درمانی، آزمایشگاه و مجتمع پزشکی فعالیت داریم.
وی اضافه کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تألیف کتب آموزش زبان انگلیسی منطبق با فرهنگ اسلامی در این حوزه ورود داشته و در حال تألیف مجموعه کتب با عنوان Eight هستیم.
رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین یادآور شد: جهاددانشگاهی در بخش فرهنگی و آموزشی آماده همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
مژده اروجی نیز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در این دیدار با اعلام وجود 22 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گفت: از این تعداد 16 مرکز ثابت و 6 مرکز سیار و کتابخانه است؛ از سال 94 تئاتر کودکان قزوین راه‌اندازی شده و امکان اجرا در فضای آزاد نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه فصل تابستان اوج کار کانون پرورش فکری است، ادامه داد: هرساله در کانون جشنواره‌های مختلفی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود که ازجمله آن می‌توان به جشنواره ‌های بین‌المللی قصه‌گویی و نمایش عروسکی اشاره کرد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین اشاره کرد: در راستای اهداف این نهاد دوره‌هایی نظیر قصه‌گویی، نمایش خلاق، معرفی کتاب، و دوره‌های آموزشی مربیان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: طی دو سال اخیر با تشکیل کانون‌های مختلف از قبیل شعر و داستان فعالیت خود را تخصصی کرده و استعدادها را پرورش می‌دهیم.
اروجی در پایان اعلام کرد: به‌شرط همکاری مسئولین آمادگی داریم سینمای کودک و نوجوان استان قزوین را در قزوین راه‌اندازی کنیم.


نظر شما :